Podgląd strony do wydruku

Niniejszy komunikat nie zostanie wydrukowany.


Wydrukuj

  • Nikt nie licytuje, bądź pierwszy!
  • 7 dni do końca ( 3 stycznia, 13:44:50)

Aktualna cena

9 490 zł
Koszty dostawy
Przesyłka kurierska pobraniowa 50 zł
Przesyłka kurierska 50 zł

Wszystkie opcje

Lokalizacja: Radzymin

Sprzedający VM-System (127)
Destylatory w przedmiotach sprzedającego
Wszystkie przedmioty sprzedającego
Pytanie do sprzedającego


Waga (z opakowaniem): 40.00 [kg]

Automatyczna Kolumna na 100%Wytwarzane przez nas moduły, składające się na profesjonalną kolumnę rektyfikacyjną, pozwalają na uzyskanie alkoholu o stężeniu 96.5 % przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jego jakości. To najlepszy system na rynku.
Dzięki temu nasz spirytus nie wymaga uzdatniania poprzez stosowanie sody, nadmanganianu potasu czy filtrów węglowych. Nasze kolumny to światowa czołówka w segmencie małych destylatorów.

Tworząc moduły składające się na kolumnę rektyfikacyjną, dołożyliśmy wszelkich starań, by były one wygodne i proste w użyciu:
• dzięki specjalnym skręcanym złączom (tzw. SMS) złożenie kolumny po raz pierwszy, po dostawie od nas zajmuje nie więcej niż 10 minut,
• najdłuższy moduł zestawu nie przekracza 75 cm, dzięki czemu łatwo można go przenosić lub przewozić.

Nasze kolumny są wiodącymi urządzeniami w segmencie destylatorów domowych . Zastosowane rozwiązania techniczne pozwoliły uzyskać alkohol czystszy od najlepszego i najdroższego spirytusu komercyjnego klasy Premium. Nie ma potrzeby dodatkowego oczyszczania, np. filtrami węglowymi, produkt od razu gotowy jest do spożycia.

Budowa

Wszystkie nasze urządzenia możemy podzielić na 6 zasadniczych części, tj. zbiornik, bufor stabilizująco-wzmacniający, obniżony boczny odbiór spirytusu) wchodzący w skład kolumny rektyfikacyjnej, kolumna rektyfikacyjna, głowica oraz sterownik.

ZbiornikZbiornik o pojemności 100 litrów jest naszą konstrukcją. Zaprojektowaliśmy go stosując szereg rozwiązań poprawiających komfort użytkowania.

Zbiornik jest osadzony jest na 3 stopkach, których wysokość możesz regulować. Pozwala to wypoziomować urządzenie bez względu na charakter podłoża, a to jeden z warunków prawidłowego przebiegu procesu rektyfikacji.

Dno zbiornika ukształtowane jest w formie stożka, na końcu którego znajduje się zawór spustowy cieczy. Po rektyfikacji opróżniamy zbiornik z całej zawartości.

Elementem grzejnym są 2 grzałki o łącznej mocy 4000 W. Wykonanie są ze stali kwasoodpornej zapewniającej długotrwałe, bezawaryjne użytkowanie.
Na bocznej ścianie zastosowaliśmy wziernik napełnienia zbiornika .


Do napełniania zbiornika zaprojektowaliśmy wlew o średnicy 50 mm. Wyposażony jest on we wziernik ze szkła boro-krzemowego. Możesz dzięki niemu obserwować gotowanie wsadu podczas rektyfikacji.


W górnej części zamontowaliśmy rączki do wygodnego przenoszenia zbiornika.

Bufor stabilizująco-wzmacniający
Totalna innowacja w dziedzinie rektyfikacji, której nie znajdziesz w żadnej innej kolumnie. Zwykle, we wszystkich innych rozwiązaniach stosuje się jedynie odcinek rury z wypełnieniem miedzianym.

Bufor, to konstrukcja filtra katalitycznego połączonego z zasobnikiem na spirytus. W środku jest rdzeń wypełniony miedzianymi sprężynkami pryzmatycznymi (produkowanymi przez nas), a przestrzeń zewnętrzna to zbiornik na alkohol. W trakcie procesu destylacji na powierzchni miedzi zachodzą reakcje wiążące związki siarki, powstałe w trakcie fermentacji drożdży. Zapobiega to nieprzyjemnemu smakowi i zapachowi spirytusu. Konserwacja miedzi została ograniczona do minimum. Po 20-30 procesach należy wysypać wkład filtra do naczynia i zalać gorącą wodą z kwaskiem cytrynowym (proporcje: szklanka wody/2 łyżki kwasku).

Wziernik w części czołowej bufora daje podgląd zawartości zasobnika oraz monitorowanie procesu jego napełniania i opróżniania. Na boku zbiornika głównego zamontowaliśmy zawór kulowy, abyś mógł po procesie zlać zawartość zasobnika .

Obniżony odbiór boczny

Z uwagi na bogatą funkcjonalność kolumna w wersji LM/VM cieszy się ogromną popularnością w zestawach destylacyjnych i mamy nadzieję, że rozwiązanie z obniżonym odbiorem stanie się wkrótce standardem gwarantującym jeszcze lepszą jakość alkoholu.

Obniżony odbiór boczny spirytusu zbudowany jest z chłodnicy płaszczowej i elektrozaworu. Sterownik LVM otwiera się dopiero po odebraniu przedgonów. Masz wtedy pewność, że spirytus będzie najwyższej jakości. Na podstawie odczytów z czujnika w wypełnieniu możesz określić szybkość odbioru destylatu. Przekroczenie wartości zadanej spowoduje zamknięcie elektrozaworu i stabilizację urządzenia.

Kolumna rektyfikacyjna

Jest częścią urządzenia, odpowiadającą za uzyskanie najwyższej czystości spirytusu. To właśnie tu alkohol wzmacnia się do 96,5 %. Wszystko za sprawą nierdzewnych sprężynek pryzmatycznych, których HEPT wynosi zaledwie 2 cm. Jest to obecnie najlepsze wypełnienie zasypowe dostępne na rynku . Pozwala to na uzyskanie powyżej 50 HEPT na odcinku 120 cm. Jesteśmy producentami tego wypełnienia, którego testy potwierdzają ich wysokie właściwości oczyszczające spirytusu.

Kolumna rektyfikacyjna na wysokości 20 cm od dołu ma zamontowany czujnik termometru. To najważniejszy pomiar, automatycznie sterujący parametrami pracy w celu osiągnięcia najlepszego spirytusu. Kolumna rektyfikacyjna składa się z dwóch modułów połączonych ze sobą złączem skręcanym, popularnie zwanym SMS. Zastosowanie SMS pozwala na szybki montaż całego urządzenia bez użycia kluczy. Dwadzieścia pięć centymetrów poniżej górnego zakończenia części rektyfikacyjnej jest wyjście obniżonego odbioru bocznego.

GłowicaKolejny, obok buforu i obniżonego odbioru, element zestawu zawierający innowacyjne rozwiązania. Kilka lat próbowaliśmy zbudować urządzenie do automatycznego odbioru spirytusu. Jednak wszystkie dotychczas skonstruowane głowice nie dawały zamierzonego efektu, czyli alkoholu neutralnego bez domieszki przedgonu. Dopiero ta konstrukcja okazała się sukcesem i zadowoliła nasze wygórowane wymagania.

Głowica bazuje na projekcie głowicy Nixona – Stone'a, ale zastosowaliśmy w niej rewolucyjne rozwiązania, nie spotykane nigdzie indziej do tej pory. Produkcja głowicy, jak i zresztą całej kolumny wymaga wyjątkowej precyzji, zaawansowanej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz sporych możliwości technologicznych, z reguły nieosiągalnych dla większości pasjonatów domowej destylacji.

Głowica posiada wziernik do obserwacji procesu rektyfikacji. Dolna część zasypana jest pryzmatycznymi sprężynkami nierdzewnymi. Powyżej wziernika znajduje się skraplacz z nierdzewnej rurki karbowanej. Jest to zamknięta spirala, przez którą przepływa woda chłodząca. Na powierzchni skraplacza kondensują się pary alkoholu i trafiają do jeziorka. Jeziorko to część głowicy, w której następuje kumulacja przedgonów. Z prawej strony głowicy zamontowany jest elektrozawór służący do opróżniania jeziorka. Rolę zabezpieczenia pełni czujnik termometru. W przypadku braku wody chłodzącej urządzenie zostanie wyłączone. Rurki na szczycie to wejście i wyjście wody ze skraplacza.

Wziernik

Wziernik pozwala na podgląd procesów zachodzących podczas rektyfikacji. Umożliwia dobór mocy grzania tak, by kolumna pracowała pod progiem zlania. Próg zalania to stan, w którym maksymalnie wykorzystujemy parametry rozdzielcze wypełnienia, dzięki czemu uzyskujemy najwyższą jakość destylatu. Podniesienie mocy będzie skutkować zalewaniem wypełnienia (wrzeniem cieczy we wzierniku).

Budowa i działanie:

• Wykonany ze szkła boro-krzemowego, odpowiednio odprężonego
• Zakres optymalnej pracy kolumny o średnicy rury 60.3 mm wynosi od 2 400 W do 2 600 W.

Specjalnie wykonane uszczelnienie silikonowe zabezpiecza boczną i dolną krawędź szkła chroniąc je przed uszkodzeniem.

SterownikJest mózgiem całej konstrukcji. Zbudowany z modułu wykonawczego oraz zintegrowanego pulpitu sterującego. Moduł wykonawczy to skrzynka przytwierdzona do zbiornika, do której podłączamy wszystkie przewody czujników, elektrozaworów i grzałek. Dla czytelnej obsługi wyposażyliśmy sterownik w kolorowy panel dotykowy 4,3 cala o podwyższonej rozdzielczości. Przy projektowaniu sterownika szczególny nacisk kładliśmy na Twoje bezpieczeństwo. Głównie chodzi tu o takie niespodziewane zdarzenia jak brak prądu czy zanik wody chłodzącej.
Nasz automat do destylacji to urządzenie kompletne, dopracowane pod każdym względem. Zastosowane innowacyjne rozwiązania gwarantują najwyższą jakość alkoholu oraz pełne bezpieczeństwo obsługi. Kupując to urządzenie na pewno się nie zawiedziesz.Nasze wypełnienie

Jesteśmy jedyną firmą na rynku produkującą profesjonalne wypełnienie pryzmatyczne, cenione na całym świecie.

Specjalne ”sprężynki” składające się na wypełnienie powstały w wyniku wielu lat doświadczeń i miesięcy prób. Cel eksperymentów był jeden - stworzenie sprężynki, która zachowywałaby optymalny stosunek między rozdzielczością i wydajnością procesu destylacji.
Dlaczego to takie ważne? Sprężynki nie mogą być zbyt duże, ponieważ spowodują utratę rozdzielczości i zwiększą zapotrzebowanie na energię niezbędną do zwilżenia wypełnienia. Nie mogą też być zbyt małe, gdyż wówczas mocno spada przepustowość kolumny, co powoduje jej zalewanie przy niewielkiej mocy grzania zacieru i ogólny spadek wydajności procesu.
Unikalną cechą naszych pierścieni jest wolna przestrzeń między zwojami. Pozwala ona na rozwinięcie powierzchni międzyfazowej styku cieczy i gazu, dodatkowo powodując zmniejszenie oporu przepływu (czego przepływu, zacieru, destylatu, czy może poszczególnych frakcji alkoholu?). Następną ważną sprawą jest geometria zwojów i sposób ich zwinięcia. Nieumiejętne dobranie tych parametrów może spowodować spadek rozdzielczości nawet o kilkadziesiąt procent!

Szczegółowe parametry techniczne pierścieni:

1. Materiał – stal kwasoodporna AISI 304
2. Ciężar właściwy – 880 g/dm³
3. Wymiary – 4,4 x 5,5 x 0,24 mm
4. Powierzchnia właściwa (p/v) – 1900 dm²/dm³
5. Objętość wolna - 0,89
6. Maksymalne obciążenie cieplne – 115 W/cm²
7. HETP – 16 mm

Zalety naszego wypełnienia:
• Sprężynki wykonujemy ze stali kwasoodpornej (KO). W przeciwieństwie do miedzi, stal zapewnia lepszą odporność chemiczną i neutralność w środowiskach agresywnych. Dzięki temu metal doskonale spełnia wymagania przemysłu spożywczego.
• Oferowane sprężynki zostały zoptymalizowane pod obciążenie cieplne typowe dla domowych urządzeń elektrycznych (1 500 W – 4 000 W). To gwarancja jakości i wydajności.

Wersja do druku
banknoty skup

Wyświetleń: ...